Vitality Dry Oil

27 

Përshkrimi

Vaj i thatë rinovues për të gjitha llojet e lëkurës.
Hidraton, freskon dhe ushqen lëkurën. Ka një teksturë të thatë dhe nuk lë mbetje vajore. Rekomandohet të përdoret pas serumeve, para produkteve kremoze ose si produkt më vete.

Veprimi: Një përzierje vajrash e pasur me Ω3-Ω6-Ω9, tokoferole, fitosterole dhe flavonoide me veprim të shumëfishtë. Përmirëson funksionimin e barrierës së lëkurës dhe redukton humbjen transdermale të ujit. Ai mbron membranat qelizore dhe parandalon shkatërrimin e ADN-së së lëkurës. Redukton ndjeshmërinë e lëkurës dhe përmirëson mikroqarkullimin e saj. Ka teksturë të thatë dhe nuk lë yndyrë. Rekomandohet të përdoret pas aplikimit të serumeve, para produkteve kremoze ose më vete.

Përdorimi: Apliko një sasi të vogël dhe masazhoje derisa të përthithet.

Ingredientët kryesorë: Grape Seed Oil 1%, INCA Omega Oil (Ω3-Ω6-Ω9-Tocopherol) 1%, Vitamin E 1%, Avocado Oil 1%, Squalane 1%, Olive Oil 1%, Macadamia Nut Oil 1%, Arnica Oil 1%, Lavender Oil 1%, Mallow Oil 1%, Plantago, Oil 1%, Chia Oil 1%

Detaje

Informacion shtesë

Llojet e lëkurës

e thatë, e yndyrshme, mikse, normale, të gjitha llojet

Paketimi

20mL