Hydra Mattifying Gel

32 

Përshkrimi

Xhel për fytyrën që kombinon veprim hidratues me balancim të yndyrës, për lëkurë të yndyrshme dhe të prirur për akne.

Veprimi: Ai përthith yndyrën e tepërt ndërsa rrit nivelin e hidratimit të lëkurës, duke lënë një përfundim mat. Është një xhel i specializuar që kombinon veprimin sinergjik të acidit hialuronik dhe aloe verës, i cili hidraton dhe matifikon lëkurën me mikrosferat polytrap. I pasuruar me vitamina
të kompleksit B në kombinim me Red Clover Extract, ai rregullon yndyrën e lëkurës dhe redukton poret e zgjeruara. Ideal si bazë para fondatinës.

Përdorimi: Apliko një sasi të vogël në të gjithë fytyrën 1-2 herë në ditë, duke e masazhuar deri në absorbim.

Ingredientët kryesorë: MMW Hyaluronic Acid, Aloe Vera, Multi B Complex (B1-B2-B3-B5-B12), Red Clover Extract, Polytrap.

Detaje

Informacion shtesë

Paketimi

50mL

Llojet e lëkurës

akneike, e yndyrshme