Clarifying Active Cream

30 

Përshkrimi

Krem intensiv i krijuar posaçërisht për lëkurat me probleme me aknet.

Veprimi: Canadian Willowherb inhibon veprimin e bakterit përgjegjës për aknet. Normaseb dhe Sebopressina reduktojnë sebumin e tepërt, pa shkaktuar thatësi. Ingredientët e tjerë në përbërje i japin kremit veti antibakteriale, antiinflamatore dhe qetësuese për lëkurën akneike, duke përmirësuar kështu pamjen e saj.

Përdorimi: Aplikoni një sasi të vogël në të gjithë fytyrën 1-2 herë në ditë, duke masazhuar deri në absorbim.

Ingredientët kryesorë: Allantoin, Vaj esencial Mentha, Sebopessina, Manuka Oil, Ekstrakt Mimosa, Aloe Vera, Normaseb 1%, Ekstrakt i Willowherb Kanadez 1%, A-Bisabolol, Azelaic Acid 4%, Polytrap, Ekstrakt Calendula.

Detaje

Informacion shtesë

Paketimi

50mL

Llojet e lëkurës

akneike, e yndyrshme