Chlorophyll Firming Mask

19 

Përshkrimi

Maskë tonifikuese pastruese për fytyrë dhe kraharor, për lëkurë mikse dhe të yndyrshme.

Veprimi: Rinovon, pastron poret, zvogëlon yndyrën e tepërt dhe e forcon strukturën e lëkurës. Një maskë klorofili që zgjerohet me një numër përbërësish aktivë. Klorofili në kombinim me amamel dhe panthenol ka veti pastruese dhe astrigjente, që nuk irritojnë lëkurën. Sinergjia e Kalendulës dhe vitaminës A stimulon proçesin e rigjenerimit të qelizave dhe rivitalizon lëkurën. Ajo rrit mikroqarkullimin dhe ndihmon në zvogëlimin e linjave të imëta dhe rrudhave.

Përdorimi: Apliko një shtresë të trashë, lejoje të thahet dhe hiqe me ujë.

Ingredientët kryesorë: Chlorophyll, Hamamelis Extract, Centella Extract, Vitamin A, Panthenol, Allantoin, Kaolin.

Detaje

Informacion shtesë

Paketimi

50mL

Llojet e lëkurës

e yndyrshme, mikse