Eye Shine Cream

27 

Përshkrimi

Krem multifunksional i targetuar për zonën rreth syve.

Veprimi: Një xhel-krem i specializuar, që kombinon vitaminë C, Hesperidin A-G, ekstrakt Aldavine dhe Chrysanthemum, një koktej i fuqishëm që zvogëlon në mënyrë drastike rrathët e zinj dhe sytë e enjtur, duke ruajtur integritetin e kapilarëve të zonës së syve. I pasuruar me ekstraktin e lules Sambucus, lufton fryrjet e syve, rrathët e zinj dhe redukton inflamacionet e lëkurës. Vitamina E dhe Matrixyl zbusin linjat fine dhe rrudhat dhe aktivizojnë prodhimin e kolagjenit dhe
acidit hyaluronik, duke përmirësuar kështu konsistencën e lëkurës. Thithet lehtë dhe nuk shkakton irritim.

Perdorimi: Apliko rreth syve (jo mbi qepalla) dhe masazhoje butësisht derisa të absorbohet.

Ingredientët kryesorë: Vitamin E, Ascorbic Acid (3-O Ethyl Ascorbic Acid), A-G Hesperidin, Aldavine, A2 Blockers, Matrixyl, Sambucus Flower Extract, Arginine.

Detaje

Informacion shtesë

Paketimi

20mL

Llojet e lëkurës

dehidratuar, e maturuar, të gjitha llojet